Rendezvények – Oldal 2 – Körbirodalom Gyermekkönyvtár

Kategória: Rendezvények

Gyermekeknek szóló olvasási hét a Visegrad Reads to Kids projekt keretében

Vendégünk:

Tasnádi Emese írónő

és Vlasits Barbara színművész,

akik a Városi legendák című kötetből fognak mesélni.

 

Helyszín:

Csorba Győző Könyvtár

Körbirodalom Gyermekkönyvtára

Pécs, Universitas u. 2/a.

Tudásközpont 4. emelet

 

Időpont:

2018. június 4. 11 óra

 A könyvtári program látogatása ingyenes!

— Klikk a nagyobb méretért! —

 

A program a Visegrádi Alap és a HUNRA Magyar Olvasástársaság támogatásával valósult meg.

Tovább… →

Mesevilág képekben – Lázár Ervin papírszínházi pályázat

A Körbirodalomban 2018. március-áprilisban vendégeskedő Lázár Ervin kiállításhoz kapcsolódva papírszínházi pályázatot hirdettünk. 11 remek mesefeldolgozás érkezett be hozzánk. Mivel minden pályamű nagyon jól sikerült, ezért valamennyi csapatot, alkotó gyereket díjazásban részesítjük.

A Lázár Ervin meséiből készült papírszínházi illusztrációk megtekinthetőek a Körbirodalom Gyermekkönyvtárban 2018. június 15-ig.

Tovább… →

Mátyás király pályázat eredményhirdetés

Az idei Mátyás évfordulóhoz kapcsolódó levelező játékunk eredményhirdetésére 2018. április 16-án került sor. Az ajándékok átadása mellett a Misina Táncegyüttes reneszánsz táncokkal kedveskedett a részt vevőknek. A pályázaton Pécsről és Baranya megyéből mintegy 500 pályázó vett részt, a legjobb 117 gyerek vehetett át ajándékot a díjátadó rendezvényen.

A legeredményesebben szereplő pályázók:

Alsós egyéni verseny: 

1. helyezett:

Csathó Gergely

2. helyezett:

Krajczár Lili Kata

3. helyezett:

Horváth Gábor

Horváth Szilárd

Lukács Lili Kármen

Bálint Adél

Széder Fanni Zoé

Bagi Samu

Alsós csapatverseny: 

1. helyezett:

Lukács Lili (Drágakő csapat)

Nyírő Eszter (Drágakő csapat)

Prekopcsák Anna (Drágakő csapat)

2. helyezett:

Eilinger Orsolya Léna (A három fekete holló csapat)

Márkus Gergő (A három fekete holló csapat)

Szirtes Vanessza (A három fekete holló csapat)

Horváth Szilárd (Fadrusz János csapat)

Csukay Olivér (Fadrusz János csapat)

Czebei Roland (Fadrusz János csapat)

3. helyezett:

Kordély Kelemen (A három király csapat)

Balogh Kristóf (A három király csapat)

Harcos Krisztián (A három király csapat)

Rajnai Dávid (Bibliotheca Corviniana csapat)

Ludvig Maja (Bibliotheca Corviniana csapat)

Krajczár Lili (Bibliotheca Corviniana csapat)

Komár Krisztián (Miniciálék csapat)

Egri Bendegúz (Miniciálék csapat)

Kontrohr Noémi (Nonoresz csapat)

Kőhalmi Eszter (Nonoresz csapat)

Pálfi Orsolya (Nonoresz csapat)

Felsős egyéni verseny:

1. helyezett:

Csathó András

2. helyezett:

Arnold Levente

3. helyezett:

Balogh Réka

Felsős csapat verseny:

1. helyezett:

Kudar Zsófia (Királyok csapat)

Berta Gábor (Királyok csapat)

Bíró Dániel (Királyok csapat)

Rajnai Rita (Vitéz János csapat)

Árvavári Gergő (Vitéz János csapat)

Szántó Fanni (Vitéz János csapat)

2. helyezett:

Berta Erika (Igazságosak csapat)

Varga Szonja (Igazságosak csapat)

Rencsevics Viktória (Igazságosak csapat)

3. helyezett

Ambrus-Kéri Noel (Gézengúzok csapat)

Angyal Bence (Gézengúzok csapat)

Vlasics Márton (Gézengúzok csapat)

Balogh Boglárka (Medvetáncoltatók csapat)

Bauer Benedek (Medvetáncoltatók csapat)

Földesdi Fanni (Medvetáncoltatók csapat)

Balha Vilmos (Zsivány kettes csapat)

Kisgéczi Bálint (Zsivány kettes csapat)

A végeredmények, mindkét forduló eredményeivel az alábbi táblázatban nézhető meg a letölés után kérjük, kattintson a megfelelő fülre a táblázatban:

Az teljes eredményeket tartalmazó excel-táblázat letölése

 

Fényképes összefoglaló a díjátadó ünnepségről:

Ehhez a diavetítéshez JavaScript szükséges.

 

 

Lázár Ervin prózamondó verseny

Prózamondó versenyünkre pécsi és baranyai iskolákból szép számmal jelentkeztek diákok. A zsűri döntése alapján a következő eredmények születtek:

Alsós kategória
1. helyezett Rácz Kíra, Dr. Berze Nagy János Általános Iskola Bogád
2. helyezett Sági Kamilla, Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola Pogányi Általános Iskolája
3. helyezett Pámer Alíz, PTE Deák Ferenc Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola

Felsős kategória
1. helyezett Finta Dóra, Mátyás Király Utcai Általános Iskola
2. helyezett Szép Hanna, Janus Pannonius Gimnázium
3. helyezett Kántor Milán, Miroslav Krleza Horvát Általános Iskola

Gratulálunk a helyezetteknek és minden prózamondónak!

Fényképes összefoglaló a versenyről:

Ehhez a diavetítéshez JavaScript szükséges.