Rendezvények



Farsang a könyvtárban!

Rendezvény gyerekek számára ----- Tudj meg többet -----

Vízkereszt, vagy amit akartok


díjátadóval egybekötött kiállításmegnyitó
----- Tudj meg többet -----

Unalmas-e Arany János?


Arany János születésének 200. évfordulója
----- Tudj meg többet -----

A gyógyító csodakék


Szabó Magda Emlékverseny

I. forduló beküldési határidő
----- Tudj meg többet -----

Diavetítés

Fülöp István: A nyúlóvoda vendégei F. Győrffy Anna: Óvoda az őserdőben ----- Tudj meg többet -----

Papírszínház

Arany László: A kis kakas gyémánt félkrajcárja ----- Tudj meg többet -----

A gyógyító csodakék


Szabó Magda Emlékverseny

II. forduló beküldési határidő
----- Tudj meg többet -----

Papírszínház

Thierry Chapeau: Violetta és Rigoletto ----- Tudj meg többet -----

Ismered Torzonborzot?


pályázati díjátadó –
Beérkezési határidő: március 22.
----- Tudj meg többet -----

Diavetítés

Frakk és a lusta macskák - Szegény Gombóc Artúr ----- Tudj meg többet -----

Diavetítés

Séta a zöld emberrel - A csodaautó ----- Tudj meg többet -----

Versmondó verseny

Jelentkezési határidő: 2017. március 24-ig ----- Tudj meg többet -----

Papírszínház

Jao, a kaméleon ----- Tudj meg többet -----

VII. Nyusziszombat

Húsvéti készülődés zenés mesejátékkal ----- Tudj meg többet -----

Leiner Laura

Dedikálás a Csorba Győző Könyvtárban ----- Tudj meg többet -----

Papírszínház

Takács Mari: Piroska és a Nagy Mágus ----- Tudj meg többet -----

Diavetítés

Torkos nyuszi - A telhetetlen méhecske ----- Tudj meg többet -----

Diavetítés

Móricz Zsigmond: A török és a tehenek, Iciri-piciri, Róka, medve és a szegény ember ----- Tudj meg többet -----

Papírszínház

Szecsődi Tamás Leó: Békakirály és Vashenrik ----- Tudj meg többet -----

A gyógyító csodakék


Szabó Magda Emlékverseny

III. forduló beküldési határidő
----- Tudj meg többet -----

Papírszínház

Jean Alessandrini : Lássuk a medvét! ----- Tudj meg többet -----

Diavetítés

Egy ceruza kalandjai - Hamupipőke ----- Tudj meg többet -----

Diavetítés

Fekete István - Dargay Attila: Vuk I-II. ----- Tudj meg többet -----

Papírszínház

Grimm testvérek: A három toll ----- Tudj meg többet -----

Könyvek...és ennyi!

Olvasó klub fiataloknak ----- Tudj meg többet -----

Fűszermadár

Szabó T. Anna és Dés András gyermekeknek szóló zenés irodalmi műsora. ----- Tudj meg többet -----

A gyógyító csodakék


Szabó Magda Emlékverseny

Eredményhirdetés
----- Tudj meg többet -----

Papírszínház

Lackfi János - Makhult Gabriella: Circus maximus ----- Tudj meg többet -----

Kiállítás

Orsós Ivett meséinek illusztrációit bemutató tárlat. Megtekinthető: 2017. június 30. ----- Tudj meg többet -----

Diavetítés

A rút kiskacsa -- Cikicakk, a fekete cica ----- Tudj meg többet -----

Cigány mesemondó verseny

általános és középiskolásoknak Jelentkezési határidő: 2017. május 10. ----- Tudj meg többet -----

13 év képekben

A Sztárai Mihály Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola kiállítása. Megtekinthető: 2017. május 16. - augusztus 30. ----- Tudj meg többet -----

Papírszínház

Pap Kata: A három kismalac ----- Tudj meg többet -----

Könyvtári gyereknap

Szilas Miklós zenés gyerekműsora - kézműves foglalkozás - Orsós Ivett meséi ----- Tudj meg többet -----

Olvasóverseny

alsó tagozatos diákoknak Jelentkezési határidő: 2017. május 15. ----- Tudj meg többet -----

Papírszínház

Marie Dorléans : Vigyázz, vadász, ne gatyázz! ----- Tudj meg többet -----

A négy kicsi cica és a mamájuk

Kottabemutató a Konferenciateremben ----- Tudj meg többet -----

Diavetítés

A só - Eb, aki a kanalát meg nem eszi ----- Tudj meg többet -----

Diavetítés

Bartos Erika: Bogyó és Babóca: A boszorkányok—A papírsárkány ----- Tudj meg többet -----

Papírszínház

 Florence Jenner-Metz: Az ebédidő ----- Tudj meg többet -----

Papírszínház

La Fontaine: A róka és a gólya - A holló meg a róka
----- Tudj meg többet -----

Diavetítés

Szállás kérő róka - Lázár Ervin: A nagyravágyó feketerigó
----- Tudj meg többet -----

Papírszínházi előadás és kézműves foglalkozás

Lackfi János - Makhult Gabriella: Circus Maximus ----- Tudj meg többet -----

Papírszínházi előadás játékkal és kézműves foglalkozással

A Méhkirálynő feldolgozása Szecsődi Tamás Leó tollából ----- Tudj meg többet -----

Papírszínházi előadás játékkal és kézműves foglalkozással

A Méhkirálynő feldolgozása Szecsődi Tamás Leó tollából ----- Tudj meg többet -----

Papírszínházi előadás játékkal és kézműves foglalkozással

A Méhkirálynő feldolgozása Szecsődi Tamás Leó tollából ----- Tudj meg többet -----

Papírszínházi előadás játékkal és kézműves foglalkozással

A Méhkirálynő feldolgozása Szecsődi Tamás Leó tollából ----- Tudj meg többet -----

Papírszínházi előadás és kézműves foglalkozás

Takács Mari: Piroska és a Nagy Mágus ----- Tudj meg többet -----

Szamárfül fesztivál

Zsolnay Negyed 2017. augusztus 18-20. ----- Tudj meg többet -----

Magyar és más népek népmeséi Magyar népmesegyűjtők. Kiállítás 2017. október 31-ig. ----- Tudj meg többet -----

Magyar népmese napja

Bábkészítés és mesehallgatás a Körbirodalomban ----- Tudj meg többet -----

Könyvek... és ennyi olvasó klub

Jeanne Ryan: Idegpálya című könyve ----- Tudj meg többet -----

Csak tiszta forrásból

Fotópályázat általános és középiskolás diákoknak ----- Tudj meg többet -----

Fotópályázat képeinek kiállítása. Megtekinthető: 2017. október 31-ig ----- Tudj meg többet -----

Olvass és írj Anne Frankkal

Kiállítás 9-15 éves korosztály részére 2017. október 29-ig. ----- Tudj meg többet -----

Rendhagyó irodalomóra

A rendezvény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött ----- Tudj meg többet -----

Beszélgetés Dániel Andrással

Találkozás a kuflikkal az elhagyatott réten ----- Tudj meg többet -----

Retro könyvvásár és olvasóliget

A gyerekeket gesztenyés kézműves foglalkozásokkal várjuk ----- Tudj meg többet -----

Beszélgetés Nényei Pállal

Irodalomtörténet szokatlan hangnemben ----- Tudj meg többet -----

„Te aranyok Aranya!”

Arany János-szavalóverseny dél-dunántúli területi döntője ----- Tudj meg többet -----

Papírszínház

Marie Dorléans : Vigyázz, vadász, ne gatyázz! ----- Tudj meg többet -----

Diavetítés

Marék Veronika: A sünik és a csúnya kislány, Boribon a játékmackó ----- Tudj meg többet -----

Fekete kalap nap

Terry Pratchett, a Korongvilág írója emlékére ----- Tudj meg többet -----

Adventi készülődés a Körbirodalomban

A belépés díjtalan ----- Tudj meg többet -----

Petőfi Irodalmi Múzeum vándorkiállítása ----- Tudj meg többet -----

Gyermekeknek szóló olvasási hét a Visegrad Reads to Kids projekt keretében

Vendégünk:

Tasnádi Emese írónő

és Vlasits Barbara színművész,

akik a Városi legendák című kötetből fognak mesélni.

 

Helyszín:

Csorba Győző Könyvtár

Körbirodalom Gyermekkönyvtára

Pécs, Universitas u. 2/a.

Tudásközpont 4. emelet

 

Időpont:

2018. június 4. 11 óra

 A könyvtári program látogatása ingyenes!

— Klikk a nagyobb méretért! —

 

A program a Visegrádi Alap és a HUNRA Magyar Olvasástársaság támogatásával valósult meg.

 

 

Mesevilág képekben – Lázár Ervin papírszínházi pályázat

A Körbirodalomban 2018. március-áprilisban vendégeskedő Lázár Ervin kiállításhoz kapcsolódva papírszínházi pályázatot hirdettünk. 11 remek mesefeldolgozás érkezett be hozzánk. Mivel minden pályamű nagyon jól sikerült, ezért valamennyi csapatot, alkotó gyereket díjazásban részesítjük.

A Lázár Ervin meséiből készült papírszínházi illusztrációk megtekinthetőek a Körbirodalom Gyermekkönyvtárban 2018. június 15-ig.

Tovább… →

Mátyás király pályázat eredményhirdetés

Az idei Mátyás évfordulóhoz kapcsolódó levelező játékunk eredményhirdetésére 2018. április 16-án került sor. Az ajándékok átadása mellett a Misina Táncegyüttes reneszánsz táncokkal kedveskedett a részt vevőknek. A pályázaton Pécsről és Baranya megyéből mintegy 500 pályázó vett részt, a legjobb 117 gyerek vehetett át ajándékot a díjátadó rendezvényen.

A legeredményesebben szereplő pályázók:

Alsós egyéni verseny: 

1. helyezett:

Csathó Gergely

2. helyezett:

Krajczár Lili Kata

3. helyezett:

Horváth Gábor

Horváth Szilárd

Lukács Lili Kármen

Bálint Adél

Széder Fanni Zoé

Bagi Samu

Alsós csapatverseny: 

1. helyezett:

Lukács Lili (Drágakő csapat)

Nyírő Eszter (Drágakő csapat)

Prekopcsák Anna (Drágakő csapat)

2. helyezett:

Eilinger Orsolya Léna (A három fekete holló csapat)

Márkus Gergő (A három fekete holló csapat)

Szirtes Vanessza (A három fekete holló csapat)

Horváth Szilárd (Fadrusz János csapat)

Csukay Olivér (Fadrusz János csapat)

Czebei Roland (Fadrusz János csapat)

3. helyezett:

Kordély Kelemen (A három király csapat)

Balogh Kristóf (A három király csapat)

Harcos Krisztián (A három király csapat)

Rajnai Dávid (Bibliotheca Corviniana csapat)

Ludvig Maja (Bibliotheca Corviniana csapat)

Krajczár Lili (Bibliotheca Corviniana csapat)

Komár Krisztián (Miniciálék csapat)

Egri Bendegúz (Miniciálék csapat)

Kontrohr Noémi (Nonoresz csapat)

Kőhalmi Eszter (Nonoresz csapat)

Pálfi Orsolya (Nonoresz csapat)

Felsős egyéni verseny:

1. helyezett:

Csathó András

2. helyezett:

Arnold Levente

3. helyezett:

Balogh Réka

Felsős csapat verseny:

1. helyezett:

Kudar Zsófia (Királyok csapat)

Berta Gábor (Királyok csapat)

Bíró Dániel (Királyok csapat)

Rajnai Rita (Vitéz János csapat)

Árvavári Gergő (Vitéz János csapat)

Szántó Fanni (Vitéz János csapat)

2. helyezett:

Berta Erika (Igazságosak csapat)

Varga Szonja (Igazságosak csapat)

Rencsevics Viktória (Igazságosak csapat)

3. helyezett

Ambrus-Kéri Noel (Gézengúzok csapat)

Angyal Bence (Gézengúzok csapat)

Vlasics Márton (Gézengúzok csapat)

Balogh Boglárka (Medvetáncoltatók csapat)

Bauer Benedek (Medvetáncoltatók csapat)

Földesdi Fanni (Medvetáncoltatók csapat)

Balha Vilmos (Zsivány kettes csapat)

Kisgéczi Bálint (Zsivány kettes csapat)

A végeredmények, mindkét forduló eredményeivel az alábbi táblázatban nézhető meg a letölés után kérjük, kattintson a megfelelő fülre a táblázatban:

Az teljes eredményeket tartalmazó excel-táblázat letölése

 

Fényképes összefoglaló a díjátadó ünnepségről:

Ehhez a diavetítéshez JavaScript szükséges.

 

 

Lázár Ervin prózamondó verseny

Prózamondó versenyünkre pécsi és baranyai iskolákból szép számmal jelentkeztek diákok. A zsűri döntése alapján a következő eredmények születtek:

Alsós kategória
1. helyezett Rácz Kíra, Dr. Berze Nagy János Általános Iskola Bogád
2. helyezett Sági Kamilla, Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola Pogányi Általános Iskolája
3. helyezett Pámer Alíz, PTE Deák Ferenc Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola

Felsős kategória
1. helyezett Finta Dóra, Mátyás Király Utcai Általános Iskola
2. helyezett Szép Hanna, Janus Pannonius Gimnázium
3. helyezett Kántor Milán, Miroslav Krleza Horvát Általános Iskola

Gratulálunk a helyezetteknek és minden prózamondónak!

Fényképes összefoglaló a versenyről:

Ehhez a diavetítéshez JavaScript szükséges.