Rendezvények



Petőfi Irodalmi Múzeum vándorkiállítása — Tudj meg többet —

Diavetítés

Lázár Ervin: A nagyravágyó feketerigó,Bartos Erika: Nagypapa születésnapja — Tudj meg többet —

Papírszínház

Grimm fivérek: Holle anyó — Tudj meg többet —

Papírszínház

Thierry Chapeau: A csodapalást — Tudj meg többet —

Diavetítés

Macskássy Gyula: A telhetetlen méhecske; A három kismalac — Tudj meg többet —

Kiállítás

Apáink és nagyapáink játékai — Tudj meg többet —

Diavetítés

Andersen: A Hókirálynő, Grimm fivérek: Holle anyó — Tudj meg többet —

Papírszínház

Grimm fivérek: Három toll — Tudj meg többet —

A magyar kultúra napja

Kölcsey és a Himnusz. Nényei Pál előadása — Tudj meg többet —

Papírszínház

Janikovszky Éva: Bertalan és Barnabás — Tudj meg többet —

Diavetítés

Bartos Erika: Bogyó és Babóca rokonai, Kisvonat a Mohavölgyben — Tudj meg többet —

Könyvcsere a könyvtárban

Február — Tudj meg többet —

Diavetítés

Egy ceruza kalandjai, Mesélnek az évszakok — Tudj meg többet —

Papírszínház

Maros Krisztina: Egy pöttyös nap — Tudj meg többet —

Farsang a könyvtárban!

Maszkkészítés, arcfestés, nyeremények. — Tudj meg többet —

Papírszínház

Lázár Ervin: A hétfejű tündér — Tudj meg többet —

Diavetítés

Bálint Ágnes: Frakk és a lusta macskák,Arany László: A kiskakas gyémánt félkrajcárja — Tudj meg többet —

Diavetítés

A hét napjainak meséje, Mesélnek az évszakok — Tudj meg többet —

Papírszínháza

Arany László: A kis kakas gyémántfélkrajcárja — Tudj meg többet —

Papírszínház

Grimm fivérek: A brémai muzsikusok — Tudj meg többet —

Diavetítés

A csodaautó, A török és a tehenek — Tudj meg többet —

Könyvcsere a könyvtárban

március — Tudj meg többet —

Diavetítés

Lázár Ervin: A Négyszögletű Kerek Erdő lakói, Csukás István: Szegény Gombóc Artúr — Tudj meg többet —

Papírszínház

Grimm fivérek: Békakirály és Vashenrik — Tudj meg többet —

Papírszínház

Géraldine Eischner: A kék ló — Tudj meg többet —

Négyszögletű Kerek Kiállítás

Lázár Ervin emlékkiállítás — Tudj meg többet —

Diavetítés

Várszegi Adél – Máray Mariann: Raptormese, Macskássy Gyula – Várnai György: Dia Dani és Dini kutya — Tudj meg többet —

Papírszínház

Tasi Katalin - Maros Krisztina: A soknevű macska — Tudj meg többet —

VIII. Nyusziszombat

Kézműveskedés, húsvéti készülődés, Dékány Ágnes bábelőadása — Tudj meg többet —

Mátyás király pályázat

I. forduló beérkezési határidő — Tudj meg többet —

Papírszínház

Géraldine Eischner: A kék ló — Tudj meg többet —

Diavetítés

Móra Ferenc: Húsvéti tojások, A répa (orosz népmese) — Tudj meg többet —

Vers/ziók – „Dolgozd át, add elő, vedd fel, küldd be!”

Beérkezési határidő — Tudj meg többet —

Könyvcsere a könyvtárban

április — Tudj meg többet —

Papírszínház

Yannick Lefrançoi: A Tavaszi Nyúl — Tudj meg többet —

Vers/ziók – „Dolgozd át, add elő, vedd fel, küldd be!”

Díjátadó — Tudj meg többet —

Diavetítés

Varga Katalin: Hol lakik a róka?, Bartha Lajos: Jumbó kalandjai — Tudj meg többet —

Pécsi Sorozatklub

A filmek,sorozatok szerelmeseinek új klub nyílik — Tudj meg többet —

Mátyás király pályázat

II. forduló beérkezési határidő — Tudj meg többet —

Lázár Ervin prózamondó verseny

Nevezési határidő — Tudj meg többet —

Mesevilág képekben

Papírszínház-készítő pályázat Lázár Ervin műveiből. Beérkezési határidő: — Tudj meg többet —

Diavetítés

Kertész György: Vízipók-csodapók: Eltáncolt üzenetek, Mindenki tévedhet — Tudj meg többet —

Papírszínház

Grimm fivérek: Békakirály és Vashenrik — Tudj meg többet —

Pécsi Sorozatklub

Beszélgetés a Szólít a szörny című filmről — Tudj meg többet —

The Life of Death

Az ifjúsági olvasóklub következő találkozója — Tudj meg többet —

Mesevilág képekben

Lázár Ervin papírszínházi pályázat díjátadó és kiállítás-megnyitó — Tudj meg többet —

Papírszínház

Jean-Luc Burger: Klára ajándéka — Tudj meg többet —

Olvasóverseny

Jelentkezési határidő — Tudj meg többet —

Lázár Ervin prózamondó verseny

Óvodások, alsó és felső tagozatosok részére — Tudj meg többet —

Mátyás király pályázat

Eredményhirdetés — Tudj meg többet —

Diavetítés

Két kis csavargó, Kóró és a kismadár — Tudj meg többet —

Olvasóverseny

— Tudj meg többet —

Könyvcsere a könyvtárban

május — Tudj meg többet —

Sopiane Alkotóműhely vol. 7

a Könyvek… és ennyi ifjúsági olvasóklub 1. születésnapja — Tudj meg többet —

Cigány mesemondó verseny

Jelentkezési határidő — Tudj meg többet —

Papírszínház

Jean-Luc Burger: Klára ajándéka — Tudj meg többet —

Cigány mesemondó verseny

— Tudj meg többet —

Diavetítés

Csukás István: Sün Balázs, Ják Sándor: Torkos nyuszi — Tudj meg többet —

Diavetítés

Böbe baba és a horgászbolt, Andersen: Pöttöm Panna — Tudj meg többet —

Papírszínház

Szecsődi Tamás Leó: Hamupipőke — Tudj meg többet —

Nemzetközi törölköző nap

— Tudj meg többet —

Könyvcsere a könyvtárban

június — Tudj meg többet —

Olvasási hét gyerekeknek

Tasnádi Emese és Vlasits Barbara városi legendákról mesél — Tudj meg többet —

Gyermekeknek szóló olvasási hét a Visegrad Reads to Kids projekt keretében

Vendégünk:

Tasnádi Emese írónő

és Vlasits Barbara színművész,

akik a Városi legendák című kötetből fognak mesélni.

 

Helyszín:

Csorba Győző Könyvtár

Körbirodalom Gyermekkönyvtára

Pécs, Universitas u. 2/a.

Tudásközpont 4. emelet

 

Időpont:

2018. június 4. 11 óra

 A könyvtári program látogatása ingyenes!

— Klikk a nagyobb méretért! —

 

A program a Visegrádi Alap és a HUNRA Magyar Olvasástársaság támogatásával valósult meg.

 

 

Mesevilág képekben – Lázár Ervin papírszínházi pályázat

A Körbirodalomban 2018. március-áprilisban vendégeskedő Lázár Ervin kiállításhoz kapcsolódva papírszínházi pályázatot hirdettünk. 11 remek mesefeldolgozás érkezett be hozzánk. Mivel minden pályamű nagyon jól sikerült, ezért valamennyi csapatot, alkotó gyereket díjazásban részesítjük.

A Lázár Ervin meséiből készült papírszínházi illusztrációk megtekinthetőek a Körbirodalom Gyermekkönyvtárban 2018. június 15-ig.

Tovább… →

Mátyás király pályázat eredményhirdetés

Az idei Mátyás évfordulóhoz kapcsolódó levelező játékunk eredményhirdetésére 2018. április 16-án került sor. Az ajándékok átadása mellett a Misina Táncegyüttes reneszánsz táncokkal kedveskedett a részt vevőknek. A pályázaton Pécsről és Baranya megyéből mintegy 500 pályázó vett részt, a legjobb 117 gyerek vehetett át ajándékot a díjátadó rendezvényen.

A legeredményesebben szereplő pályázók:

Alsós egyéni verseny: 

1. helyezett:

Csathó Gergely

2. helyezett:

Krajczár Lili Kata

3. helyezett:

Horváth Gábor

Horváth Szilárd

Lukács Lili Kármen

Bálint Adél

Széder Fanni Zoé

Bagi Samu

Alsós csapatverseny: 

1. helyezett:

Lukács Lili (Drágakő csapat)

Nyírő Eszter (Drágakő csapat)

Prekopcsák Anna (Drágakő csapat)

2. helyezett:

Eilinger Orsolya Léna (A három fekete holló csapat)

Márkus Gergő (A három fekete holló csapat)

Szirtes Vanessza (A három fekete holló csapat)

Horváth Szilárd (Fadrusz János csapat)

Csukay Olivér (Fadrusz János csapat)

Czebei Roland (Fadrusz János csapat)

3. helyezett:

Kordély Kelemen (A három király csapat)

Balogh Kristóf (A három király csapat)

Harcos Krisztián (A három király csapat)

Rajnai Dávid (Bibliotheca Corviniana csapat)

Ludvig Maja (Bibliotheca Corviniana csapat)

Krajczár Lili (Bibliotheca Corviniana csapat)

Komár Krisztián (Miniciálék csapat)

Egri Bendegúz (Miniciálék csapat)

Kontrohr Noémi (Nonoresz csapat)

Kőhalmi Eszter (Nonoresz csapat)

Pálfi Orsolya (Nonoresz csapat)

Felsős egyéni verseny:

1. helyezett:

Csathó András

2. helyezett:

Arnold Levente

3. helyezett:

Balogh Réka

Felsős csapat verseny:

1. helyezett:

Kudar Zsófia (Királyok csapat)

Berta Gábor (Királyok csapat)

Bíró Dániel (Királyok csapat)

Rajnai Rita (Vitéz János csapat)

Árvavári Gergő (Vitéz János csapat)

Szántó Fanni (Vitéz János csapat)

2. helyezett:

Berta Erika (Igazságosak csapat)

Varga Szonja (Igazságosak csapat)

Rencsevics Viktória (Igazságosak csapat)

3. helyezett

Ambrus-Kéri Noel (Gézengúzok csapat)

Angyal Bence (Gézengúzok csapat)

Vlasics Márton (Gézengúzok csapat)

Balogh Boglárka (Medvetáncoltatók csapat)

Bauer Benedek (Medvetáncoltatók csapat)

Földesdi Fanni (Medvetáncoltatók csapat)

Balha Vilmos (Zsivány kettes csapat)

Kisgéczi Bálint (Zsivány kettes csapat)

A végeredmények, mindkét forduló eredményeivel az alábbi táblázatban nézhető meg a letölés után kérjük, kattintson a megfelelő fülre a táblázatban:

Az teljes eredményeket tartalmazó excel-táblázat letölése

 

Fényképes összefoglaló a díjátadó ünnepségről:

Ehhez a diavetítéshez JavaScript szükséges.

 

 

Lázár Ervin prózamondó verseny

Prózamondó versenyünkre pécsi és baranyai iskolákból szép számmal jelentkeztek diákok. A zsűri döntése alapján a következő eredmények születtek:

Alsós kategória
1. helyezett Rácz Kíra, Dr. Berze Nagy János Általános Iskola Bogád
2. helyezett Sági Kamilla, Apáczai Csere János Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium, Alapfokú Művészeti Iskola Pogányi Általános Iskolája
3. helyezett Pámer Alíz, PTE Deák Ferenc Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola

Felsős kategória
1. helyezett Finta Dóra, Mátyás Király Utcai Általános Iskola
2. helyezett Szép Hanna, Janus Pannonius Gimnázium
3. helyezett Kántor Milán, Miroslav Krleza Horvát Általános Iskola

Gratulálunk a helyezetteknek és minden prózamondónak!

Fényképes összefoglaló a versenyről:

Ehhez a diavetítéshez JavaScript szükséges.